Zeus – Jest Super [Premiera 2015.10.09]

1Po trzech latach od ostatniego albumu „ZEUS. NIE ŻYJE.”, który przez wielu fanów rapu uznany był za album roku 2012 i zyskał status platynowej płyty, łódzki raper i producent wraca z nowym wydawnictwem. Płyta „JEST SUPER.” wprowadza do twórczości artysty kilka nowych elementów. Na albumie nie pojawiają się chociażby charakterystyczne dla wielu produkcji rapowych sample. Za całość kompozycji odpowiada Zeus wsparty pomocą produkcyjną ze strony Łukasza „Roginiego” Robakiewicza oraz kilku muzyków sesyjnych. Wokalnie wspierają rapera: Justyna Kuśmierczyk, Łukasz „Rogini” Robakiewicz, dziecięcy chór WAM Banda pod dyrekcją Izabeli Dudy oraz zespół wokalny pod opieką Krzysztofa Biernackiego. Cześć merytoryczna płyty koncentruje się wokół tematów społecznych, świadomości i pozytywnej energii. Ciężko jednoznaczne scharakteryzować klimat albumu. Najbardziej trafnie było by określić go jako eklektyczny gdyż przez całą płytę słuchacz podróżuje od elektroniki do akustycznych brzmień.

Do zamówień preorderowych albumu dołączona została EPka stworzona przez Zeusa we współpracy z duetem producenckim No Name Full Of Fame. EPka „Winda na 5” to surowy i gorzki materiał będący pomostem pomiędzy albumem „ZEUS. NIE ŻYJE.” a najnowszym wydawnictwem „JEST SUPER.”. Teksty, które trafiły na to wydawnictwo powstawały w okresie 2013 – 2015. Płyta zawiera pięć utworów i dostępna będzie tylko w sprzedaży wysyłkowej, w pakiecie z płytą „JEST SUPER.”

Track lista:
TRACKLISTA ALBUMU „JEST SUPER.”:

01. Nomada
02. Będziemy dziećmi
03. Mniejsze zło
04. Yoshimitsu
05. ODP. 2
06. Panteon
07. Siewca
08. Zgłupiej
09. Domek w górach
10. Idealnie niedoskonały
11. Psuje klimat
12. Kamienie i mury
13. Orinoko flow
14. Nie potrzebuję wiele

TRACKLISTA EPki „WINDA NA 5.”:

01. ePMd
02. Loki Balboa
03. H2
04. Solo za garażami (wersja NNFOF)
05. Wciąż mam dla ciebie miłość


1

8 myśli nt. „Zeus – Jest Super [Premiera 2015.10.09]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>