Szpilersi w Laboratorium MaxFlo

1„Poznaliśmy się 14 lutego (wtorek) w kolejce do toi toia na koncercie Shazzy. Połączył nas wspólny problem z utrzymaniem tempa. Postanowiliśmy założyć zespół, aby jakoś temu zaradzić” – piszą sami o sobie. Wczoraj klipem do utworu „Elemenele” Szpilersi oficjalnie wkroczyli do MaxFloLabu, a już od 13.12. na MaxFloRecTV pojawiać będą się ich kolejne numery.

Powyższy cytat pochodzi oczywiście z autobiografii Szpilersów potraktowanej z przymrużeniem oka. Jej dalszych fragmentów nie wypada tu przytaczać. Warto za to wspomnieć, że oficjalnie ten krakowski zespół znany jest również jako The Plejers. Tworzą go: kojarzony ze Stylową Spółką Społem Decó (wokal, beatmaking, b-boying), Panda (perkusja) i DJ Sad Man (gramofony). Chłopaki z pomocą zaprzyjaźnionych muzyków ponad rok pracowali nad debiutanckim albumem pt. „zDECydowanie”. Z niego właśnie pochodzi singiel „Elemenele”, do którego powstał obrazek promujący trio. – To opowieść o wesołym życiu menela. Do klipu zaangażowaliśmy miejscowych żuli (Pan Leszek i Pan Marek), którzy świetnie spisali się w tej roli, wypadli bardzo naturalnie. Ja zapuszczałem brodę przez 4 miesiące, wszyscy starali się w okresie przygotowań „lekko zapuścić” – śmieje się Decó, frontman grupy. Zapytany o pozostałe kompozycje z debiutanckiego krążka odpowiada: – Nie brakuje utworów poruszających poważne tematy, takie jak: czas, przemijanie, gniew, dążenie do obranego celu, ale i każdy wesołek znajdzie coś dla siebie.

Album „zDECydowanie” zawiera 20 utworów. Połowa z nich trafi na kanał MaxFloRecTV w serwisie YouTube. Playlista audio Szpilersów rusza już w najbliższy piątek, 13 grudnia. Codziennie będziemy mogli usłyszeć dwa nowe numery: pierwszy o godz. 12, drugi o godz. 19. Jak zapowiada sam Decó, pojawią się m.in.: opowieść o alkoholowej eskapadzie („Ani Kropli”), „Żeby Było Miło” (utwór upamiętniający Ś.P. Bolca) czy skit nagrany przez „gwiazdę Internetu”, Gracjana Roztockiego. Więcej szczegółów na stronie MaxFloLabu na Facebooku – www.fb.com/maxflolab. Kciuki w górę na Szpilersów, poza YouTubem, wciskajcie na www.maxflo.pl/lab/szpilersi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>