Step Records ujawnia okładkę swojej pierwszej składanki

1

W opublikowanym ostatnimi czasy obszernym spisie planów wydawniczych, wśród wielu nadchodzących w najbliższym czasie premier, firma Step Records zapowiadała pierwszą składankę w historii labelu, na której znajdą się premierowe numery i ekskluzywne remixy. Z dniem dzisiejszym ujawiono kolejne szczegóły projektu.

Wytwórnia opublikowała cover nadchodzącej płyty zatytułowanej „Rap Najlepszej Marki”. Okładka inspirowana jest znanym wszem i wobec plakatem „Rap Gods”. Za przygotowanie karykatur wykonawców zrzeszonych w Step Records odpowiada Enes – autor poligrafii solowego albumu Wojtasa pt. „23”.

- Początkowo chcieliśmy stworzyć plakat ze wszystkimi naszymi artystami, którzy wydali u nas płyty w latach 2008-2013, dla siebie, jako dekorację do biura. Tak się składa, że plakaty z serii Rap Gods wiszą w holu naszej siedziby i uznaliśmy, że fajnie byłoby przenieść ten pomysł na nasz polski grunt. Pojawiła się osoba, która podjęła się tego zadania i podesłała nam wzór takiego plakatu. W momencie kiedy go dostaliśmy, byliśmy w dość zaawansowanej fazie pracy nad kompletowaniem kawałków na pierwszą, w kilkuletniej historii wytwórni, składankę premierowych utworów naszych i zaprzyjaźnionych z nami artystów. Z miejsca uznaliśmy, że fajnie byłoby motyw z plakatu przenieść na okładkę i w ten sposób zaprezentować ludziom ten projekt od strony graficznej – tłumaczą przedstawiciele wytwórni.

Na jakim etapie znajdują się prace nad składanką? – Możemy w tym momencie zdradzić, że mamy nagrany materiał, który już nie mieści się na jednej płycie. Niewykluczone, że uda nam się wydać „Rap Najlepszej Marki” w formie podwójnej płyty. Korzystając z okazji, chcieliśmy wyjaśnić, iż okładka stanowi zbiór ludzi wprost z najróżniejszych biegunów rapu, którzy wydali u nas albumy na przestrzeni pięciu ostatnich lat, współtworząc Step Records. Rzecz jasna, większość z nich znajdzie się na naszej płycie, jednak pozostawiamy naszym artystom wolną rękę w nagrywkach i może się zdarzyć, że któryś z nich nie weźmie fizycznie udziału w tej składance – co nie zmienia faktu, że jest częścią wytwórni i brał udział w kształtowaniu naszego katalogu muzycznego. Prócz reprezentantów Step Records na płycie znajdą się także premierowe zwrotki zaprzyjaźnionych z nami raperów, z pewnością będzie ciekawie – dodaje Mateusz Jędrzejewicz, project manager Step Records.

Wytwórnia zdradziła dziś także, że już na początku przyszłego tygodnia ukaże się pierwszy teledysk promujący album „Rap Najlepszej Marki” i będzie to klip do kawałka w konwencji posse cut.

Premiera składanki zapowiadana jest na wiosnę 2014 roku.

Jedna myśl nt. „Step Records ujawnia okładkę swojej pierwszej składanki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>