Skorup „Wampiry i upiory” teledysk

1Wczoraj na kanale MaxFloRecTV odbyła się premiera najnowszego teledysku Skorupa. Obrazek powstał do singla „Wampiry i upiory” pochodzącego z albumu PIĘKNA POGODA i spektaklu Teatru Muzycznego w Gliwicach o tym samym tytule. To już 4. klip promujący 4. solowy album artysty. Z racji tego zadaliśmy mu 4 pytania…

1. Skąd pomysł, by w klipie wystąpił sam producent utworu, DiNO?
- Po pierwsze: DiNO lubi pokazywać się w teledyskach do utworów, których jest współautorem. Wystąpił m.in. w obrazku do wspólnego utworu artystów MaxFlo pt. „SI” oraz w klipie do numeru „Solidarność/Z Bandą” z mojej poprzedniej płyty, ETOSU KOWBOJA. W tym drugim zagrał psychopatyczną postać chłopa ostrzącego siekierkę.
Po drugie: postać, w którą wciela się DiNO w nowym teledysku to również psychopata. Znając jego możliwości w odtwarzaniu takiej roli, wiedziałem, że jest odpowiednią osobą
do „Wampirów i upiorów”.

2. Ile emocji, czasu i zaangażowania kosztowała Cię ta produkcja?
- Pierwszy dzień zdjęć przebiegł bardzo sprawnie – z mojej strony były to sceny rapowane, a DiNO pokręcił się po ruinach [teatru Victoria w Gliwicach - przyp. red.], prezentując mimikę nieprzyjemnego gościa, powstały dobre ujęcia. Zdjęcia grudniowe [w piwnicy i w okolicach domu samego producenta singla - przyp. red.] wspominam mniej przyjemnie: zatrułem się obiadem w restauracji i ujawniło się to akurat na planie. Musieliśmy przekładać kręcenie, bo nie dałem rady. Finalnie udało się wszystko sprawnie dokończyć.

3. Jak czułeś się w roli prawdziwego aktora? Może korzystałeś z jakichś wskazówek brata, który zajmuje się tym zawodowo?
- Myślę, że moja rola nie jest tu specjalnie skomplikowana, więc nie korzystałem z rad brata. W części zdjęć po prostu rapuję, a w drugiej części jestem ofiarą psychopaty. Starałem się zagrać zrezygnowaną postać znajdującą się w beznadziejnej sytuacji.

4. Czwarta płyta, czwarty obrazek. Ale chyba nie ostatnia płyta i nie ostatni klip
ją promujący?

- Jest jeszcze kilka utworów na płycie, które można ciekawie zobrazować. Mam nadzieję,
że uda się to zrobić.

Za wizualizację „Wampirów i upiorów” odpowiada firma Filminati. Warstwą muzyczną numeru zajął się – stojący m.in. za sukcesem złotej płyty REKONTAKT grupy Pokahontaz – DiNO. Autorem tekstu jest sam Skorup. Singiel znalazł się na 4. solowej płycie tego gliwickiego rapera zatytułowanej PIĘKNA POGODA i wydanej nakładem MaxFloRec. Album zamówić można m.in. w internetowym sklepie MaxFlo na sklep.maxflo.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>