Shadowplay – Kartky’ego – Polską Rap Płytą 2015

kartkyZa nami pierwsza kategoria w Plebiscycie WuDoo i Hip-Hop.pl. Tytuł Polskiej Rap Płyty Roku 2015 trafiał do… Kartky‚ego za album – Shadowplay.

Przypomnijmy tylko, że ostatnie kilkanaście miesięcy były dla bytomskiego rapera bardzo pracowite. W ciągu 14 miesięcy wydał trzy albumy (Preseason Highlights październik 2014, Shadowplay - wrzesień 2015, Fuego Infinito – grudzień 2015) i EPkę (Black Magic – wrzesień 2015). Wraz z wydaniem ostatniego krążka, zasilił szeregi QueQuality, a chwile później ruszył w trasę koncertową Shadow Tour 2016.

Wracając jednak do plebiscytu. Podobnie jak w latach ubiegłych czytelnicy Hip-Hop.pl i słuchacze WuDoo nie byli jednomyślni. Ci pierwsi zdecydowanie wskazywali „Shadowplay”, ci drudzy krążek „Vanillahaj$” Tedego. Po zsumowaniu głosów pierwsze miejsce przypadło Kartky’emu. I tu przypominamy, że liczą się oddane głosy, a nie rozkład procentowy sond.

Zaglądając do statystyk wspomnijmy jeszcze, że jest to trzecie z rzędu podium szefa Wielkiego Joł w tej kategorii. 2013: Elliminati (2 miejsce), 2014: #kurt_rolson (3 miejsce) i 2015: Vanillahaj$ (2 miejsce).

I tu moglibyśmy generalnie zakończyć podsumowanie. Różnica punktowa pomiędzy wspomnianą dwójką a pozostałymi nominowanymi jest tak duża, że po zsumowaniu głosów z pozycji 3-12, otrzymamy liczbę mniejszą niż samodzielnie zdobył Tede i rzecz jasna Kartky. Niemniej jednak trzecie miejsce przypadło O.S.T.R.emu za „Podróż Zwaną Życiem” i jest to powrót na podium po trzech latach, kiedy to Ostry (z kolegami z Tabasko) wygrał kategorię albumem „Ostatnia Szansa Tego Rapu„.

Poniżej pełen ranking:
01. Kartky – Shadowplay
02. Tede – Vanillahaj$
03. O.S.T.R. – Podróż Zwana Życiem
04. Dwa Sławy – Ludzie Sztosy
05. KęKę – Nowe Rzeczy
06. Taco Hemingway – Umowa o Dzieło
07. Quebonafide – Ezoteryka
08. JWP/BC – Sequel
09. VNM – Klaud N9jn
10. Zeus – Zeus. Jest Super.
11. Rasmentalism – Wyszli Coś Zjeść
12. GrubSon – Holizm

Zwycięzcy gratulujemy, a Was zapraszamy do dalszego głosowania. Przed nami nowa kategoria: Amerykańska Rap Płyta Roku 2015. Podobnie jak w polskiej kategorii dwanaście nominowanych albumów zostało wybranych przez przedstawicieli redakcji WuDoo i Hip-Hop.pl, natomiast zwycięzcę wybierzecie Wy.

Na zdjęciu okładka Polskiej Rap Płyty Roku 2015.

*Zobacz wyniki plebiscytu z poprzednich lat.

10 myśli nt. „Shadowplay – Kartky’ego – Polską Rap Płytą 2015

  1. Psychology is the most crucial discipline which supports other disciplines as well. Students have to write essay assignments on the several topics of psychology which are assigned by teachers. Students Assignment Help provides the services of customer psychology assignment help to the students.

  2. Good news. Appreciate this post. Thank you for compiling and sharing it.
    MobileAppDaily is a Leading platform featuring all the latest happenings in Mobile App World.
    I really like this article
    Awesome post. I pretty much enjoyed your article. hoping more

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>