Rusza Plebiscyt WuDoo i Hip-Hop.pl 2015 | Pierwsza kategoria

plebiscytJak co roku zapraszamy Was do uczestnictwa w Plebiscycie Magazynu WuDoo i Hip-Hop.pl, w którym muzycznie podsumujemy rok 2015.

Tradycyjnie już pojawi się sześć kategorii, a do nich sześć sond. Głosy można oddawać raz dziennie i będą one zliczane co tydzień, a ostateczne wyniki będą sumą głosów z Hip-Hop.pl i www.wudoo.radio.szczecin.pl.

Dziś rozpoczynamy od kategorii Polski Rap Albumu Roku. Tradycyjnie już formuła plebiscytu pozwoliła nam nominować dwanaście płyt.

Podczas nominacji kierowaliśmy się dwoma wytycznymi. Po pierwsze wartością artystyczną płyty, a po drugie jej popularnością (w tym sprzedażą) oraz zyskanym uznaniem wśród słuchaczy i dziennikarzy (w tym w szczególności naszym). Tych dwanaście albumów zostało wybranych przez przedstawicieli redakcji WuDoo i Hip-Hop.pl, natomiast zwycięzcę wybierzecie Wy.

>>ZAGŁOSUJ – sondę znajdziesz na stronie głównej Hip-Hop.pl<<

Już za tydzień w czwartek dowiemy się jak oceniliście płyty, o których było głośno w minionym roku. W gronie dwunastu płyt znalazło się aż dziewięć czysto solowych albumów, firmowany jedynie ksywką rapera. Do tego dwa duety i jeden zespół.

Rok 2015 zaczęliśmy mocnym uderzeniem. Już 9 stycznia ukazał się album „Ludzie Sztosy” duetu Dwa Sławy, który zdominował głośniki w pierwszych tygodniach roku. Bez wątpienia Rado i Astek zyskali dzięki tej płycie niezłe grono nowych fanów.

Nagły wzrost popularności i rozpoznawalności zanotował także Taco Hemingway – największe odkrycie tego roku. Tempo w jakim „Umowa o Dzieło” zyskiwała uznanie zarówno wśród hip-hopowców, jak i fanów innych gatunków, zaskoczyło zapewne nie tylko samego rapera.

Wspomniane wyżej albumy były niespodzianką, ale na liście pojawiły się także krążki wyczekiwane takie jak debiutancki krążek Quebonafide „Ezoteryka”, pierwszy od 8 lat album JWP, czy nagrany po życiowej transformacji nowy album Zeusa.

Niezmienne formę trzyma O.S.T.R., który jest obecny w tej kategorii co roku. Częstym nominowanym jest także Tede, którego dwie poprzednie płyty uplasowały się w pierwszej trójce plebiscytu. Debiutantem jest natomiast Kartky, który w 2015 roku wydał aż dwie płyty. My nominujemy tę pierwszą – Shadowplay.

Warto też zwrócić uwagę, że o tytuł Polskiej Rap Płyty 2015 rywalizować będą zwycięzcy konkursu na Demo Roku Magazynu WuDoo, czyli VNM (2005 r.) i Zeus (2008 r.).

Zapraszamy do głosowana. Sondę znajdziecie na stronie głównej Hip-Hop.pl. Każdy głos się liczy. W najbliższy czwartek okaże się komu przypadnie tytuł Polskiej Rap Płyty 2015.

Nominacje (chronologicznie) w kategorii Polski Rap Album Roku 2015:
* Dwa Sławy – Ludzie Sztosy
* O.S.T.R. – Podróż Zwana Życiem
* GrubSon – Holizm
* KęKę – Nowe Rzeczy
* Quebonafide – Ezoteryka
* Rasmentalism – Wyszli Coś Zjeść
* VNM – Klaud N9jn
* Tede – Vanillahaj$
* Taco Hemingway – Umowa o Dzieło
* Kartky – Shadowplay
* Zeus – Zeus. Jest Super.
* JWP/BC – Sequel

**Zobacz wyniki plebiscytu z poprzednich lat

4 myśli nt. „Rusza Plebiscyt WuDoo i Hip-Hop.pl 2015 | Pierwsza kategoria

  1. Play Store that packs in tons of applications that didn’t see the light of the day on the official Google Play Store. You can find a variety of hacked and modified applications in AppValley that are guaranteed to change your entire outlook towards Android applications.
    AppValley Android

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>