Rover, Eripe&Quebonafide, Młody PSZ w Cieszynie

1Klub Panopticum zabrzmi rapem z Kielc, Krakowa, Ciechanowa, Andrychowa, Oświęcimia, Wisły, Ustronia, Pogwizdowa i Cieszyna!

Rover – bogato obdarzony wrażliwością raper z Kielc. Tworzy od 2004 roku wydając do 2013 roku udergroudowe albumy. Z rozwiązanym już składem „Poza Prawem” wydał dwa projekty, a w duecie z Jarsonem „Rok Ciśnień”. Rok 2011 jest początkiem solowej działalności, która zaowocowała płytą „Kalejdoskop Wspomnień” oraz „24″. Liczne supporty przed znanymi raperami (Pih, Małpa, Zeus) przynoszą pozytywny skutek i w 2013 roku Rover wydaje płytę „Oddźwierny” nakładem wytwórni Step Records. W swojej twórczości Rover nie szczędzi sobie zarzutów wobec siebie i pragnie w ten sposób przestrzec słuchaczy przed własnymi błędami. Szczerość i gorzkie wyznania nie czynią go raperem smutnym, bo potrafi również cieszyć się chwilą i nie szczędzi tej radości w swoich utworach. Jego spokojne i emocjonalne flow czyni go muzykiem, którego słucha się przyjemnie i z uwagą. (autor: Sebastian Wojtek)

Eripe
Reprezentant Krakowa, debiutant i freshman na polskiej scenie, którego pierwszymi podziemnymi projektami są nagrane w 2012 roku płyty pt. Chamskie Rzeczy oraz Odium EP. Jego rap to mocne i wyraziste linijki, mroczny i niepokojący klimat, chamskie i kontrowersyjne poglądy, soczyste i bezkompromisowe bragga oraz szokujące i obrazoburcze storytellingi. Nie przebiera w słowach i chętnie dzieli się swoimi chorymi wizjami i twardym podejściem do życia. Jego teksty to mnóstwo gorzkich, aroganckich i budzących skrajne emocje wersów, wyszukane metafory, pomysłowe porównania i ciekawe gry słowne. Reprezentant ekipy Patokalipsa. Aktualnie pracuje nad swoim pierwszym pełnoprawnym albumem długogrającym pt. Dead Man Rapping.

Quebonafide – freestylowy głos ciechanowskiego podziemia. Quebonafide, czyli Kuba Grabowski urodził się w 7 lipca 1991 roku w Ciechanowie, gdzie mieszka i tworzy.
Młody raper świadomy początków swojej drogi mówi skromnie: „Moja przygoda z hip hopem się dopiero zacznie” i będąc faktycznie na starcie już daje dowody swojego talentu. Zaznaczył już dość wyraźnie swoją obecność na scenie solowym albumem „Eklektyka” (2013), którego dźwięki odbiły się pozytywnym echem w środowisku.
Quebonafide z Fuso (Diil Gang) wydali łącznie 3 albumy. Ostatni „Flow Witam” EP w 2012 roku, a wcześniej jako skład Yochimu ukazały się płyty „Drugie Cięcie” w 2010 r. i „Pierwsze Cięcie” w 2009 (obie ostatnie to LP). Udzielił się również w kilku innych produkcjach dogrywając się do utworów takim raperom jak Czarny Furiat, Planet ANM, Te-Tris. (autor: Sebastian Wojtek)

Młody PSZ – utalentowany MC i producent pochodzący z Andrychowa powiązany z zespołem BPC. W roku 2008 nagrał wraz z KLP jako BPC płytę: „Legalna Kopia”.
W tym samym 2008 nawiązuje współpracę z Peją, która owocuje wyprodukowaniem muzyki do utworu „Regulamin zabijania” z płyty „Styl życia G’N.O.J.A”. Zagrał kilkanaście większych koncertów m. in: w Krakowie, Poznaniu i Tarnowie. Ciekawostką jest to, że pierwszy raz zagrał w wieku 12 lat z bratem, który wtedy aktywnie działał na małopolskiej scenie. Jeśli chodzi o produkcje muzyczne to cały czas tworzy na klasycznym MPC 2000xl, nie używając nowszych brzmień robi charakterystyczne podkłady w oldscholowym klimacie. „Perkusja, sampel, bass, tak naprawdę czasem tylko tyle trzeba żeby zrobić naprawde dobry bit” – tak sam wyjaśnia Młody. „Co do rapu to nie staram się kopiować stylu od innych. Styl który usłyszycie został wypracowany tu w Andrychowie w podziemiu” – dodaje.

Support:
Panda Squad (Wisła)
Mortal-oficial Michalik (Ustroń)
ARO 033 CN & W96 (Cieszyn)
TheIntruders (Cieszyn)
Trzy-9 (Oświęcim)
Zieliusz/Pretxtrap (Pogwizdów)

18 styczeń 2014, start o 20:00
Klub Studencki „Panopticum” w Cieszynie, ul. Bielska 66.

WSTĘP: bez ograniczeń wiekowych (osoby niepełnoletnie za pisemną zgodą rodziców).

Bilety: 15 zł (przedsprzedaż od 27 grudnia), 25 zł (w dniu koncertu).
Punkty sprzedaży:
CHROM CIESZYN (ul. Głęboka 20)
Salon Fryzur Kameleon Skoczów [ul.Bielska 15 (wejście od ul. KOŚCIELNEJ)]
Klub Studencki „Panopticum” (ul. Bielska 66)

Partnerzy wydarzenia:
Control Shop – www.controlshop.pl
Chrom Cieszyn
BIG BANG PL – www.BigBang.com.pl
Creativity-Design – www.marcinbujok.pl (grafiki)
OLSPORT – www.fb.com/OLSPORT.OLSPORT
Salon Fryzur Kameleon Skoczów – www.fb.com/SalonFryzurKameleon
3/4 UDGS – www.34udgs.pl (nagłośnienie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>