Ostry i Hades z „Haosem” w Eterze 19 grudnia

119 grudnia we Wrocław będzie miał szansę przekonać się o efekcie współpracy Ostrego i Hadesa. Kilka miesięcy temu raperzy wspólnie nagrali krążek „Haos”.

W polskim hip-hopie było już wiele ciekawych kolaboracji. Współpraca Ostrego i Hadesa zaczęła się, jak to często bywa, od przypadku, dokładniej przy okazji jednego z singli POE, gdy Emade wysłał identyczny bit Ostremu i Hadesowi, a panowie, zamiast toczyć spór, postanowili połączyć siły. Tym razem przypadek przysłużył się i głównym zainteresowanym, i fanom hip-hopu.

Wspólny krążek Ostrego i Hadesa, wydany przez wytwórnię Asflat Records, ukazał się w lutym tego roku. Choć tytuł mógłby sugerować coś innego, „Haos” to płyta stwarzająca wrażenie przemyślanej i zaplanowanej od A do Z. Nie ma sensu doszukiwać się w niej jakieś przypadkowości czy właśnie chaosu. Teksty są na naprawdę dobrym poziomie, generalnie można powiedzieć, że z płyty bije coś w rodzaju muzycznej świadomości.

O.S.T.R., czyli Adam Ostrowski, aktywny jest na naszym rynku od kilkunastu lat. Działa nie tylko jako raper, ale też muzyk, producent, inżynier dźwięku. Związany z zespołem Tabasko, z którym nagrał krążek „Ostatnia szansa tego rapu”, z Emade tworzy natomiast POE. Ostry ma na koncie kilkanaście płyt studyjnych, z czego znaczna część osiągnęła status złotej lub platynowej. Wspólnie z duetem Skinny Patrini wyprodukował album zawierający muzykę do głośnego filmu „Galerianki” Katarzyny Rosłaniec.

Otrzymał dwa Fryderyki – za krążki „HollyŁódź” i „O.c.b”, jest też laureatem „Ślizgerów” – wyróżnień przyznawanych przez miesięcznik zajmujący się m.in. kulturą hip-hopową.

Hades, czyli Łukasz Bułat-Mironowicz, nie doczekał się jeszcze takiej popularności, jak O.S.T.R., ale bez wątpienia ma spore szanse, by w niedalekiej przyszłości się to zmieniło. Wielu znawców mówi o nim, jako o nowej nadziei polskiego rapu. Działa od około 14 lat. Znany z występów w zespole HiFi Banda, związany jest z zespołami Zamach Stanu, DHO oraz RH-. Ma na koncie krążek „Nowe dobro to zło”. Wśród wykonawców, z którymi współpracował, są Chada, Vienio i Pelson.

O.S.T.R & HADES
Data: 19.12.2013: Godzina 20.00
Kub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19

Bilety:
35 zł – przedsprzedaż
40 zł – w dniu koncertu
50 zł – miejsca siedzące – balkon (tylko w biletin.pl)

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt.
W systemie www.biletin.pl oraz www.ticketpro.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>