Nas vs Toto [Sample, covery, bangery #9]

1vs19Przed nami starcie numer 9 w cyklu „Sample, covery, bangery: 1 vs. 1″, w którym zestawiamy kawałki hip-hopowe w dużym stopniu oparte na kompozycjach innych artystów, z ich pierwowzorami.

W naszym cyklu pojawił się już jeden utwór Nasa. Był to utwór „The Message” oparty na samplu z „Shape of My Heart” Stinga. Dziś przyjrzymy się nagraniu „New World”, które ukazało się trzy lata później na czwartym studyjnym albumie Nasir Jonesa „Nastradamus”.

„Nastradamus” swoją premierę miał 23 listopada 1999 roku, a kawałek „New World” to track numer 13 tego krążka. Jego produkcją zajął się L.E.S.. Ponieważ utwór nie był singlem, nie trafił na listy przebojów. Sam album natomiast zadebiutował na 7 miejscu Billboard 200 w wynikiem 232 000 sprzedanych egzemplarzy w pierwszym tygodniu. W grudniu 1999 był już pokryty platyną.

Wracają jednak do sedna. Strona muzyczna „New World” skomponowana została na bazie nagrania „Africa” z albumu „Toto IV”, czyli czwartej płyty amerykańskiego zespołu rockowego Toto. Piosenka wydana została jako trzeci singiel we wrześniu 1982 roku. Autorami nagrania są David Paich (klawiszowiec/ wokalista) i Jeff Porcaro (perkusista). „Africa” to najbardziej znany kawałek grupy, a jego popularność mocno przyczyniła się w osiągnięciu potrójnej platyny za „Toto IV”.

Posłuchajcie obu wersji i oceńcie która lepsza:

Nas „New World”:

Toto „Africa”:

Zobacz poprzednie starcia:
#8: Rakim vs Bob James
#7: Coolio vs Stevie Wonder
#6: Nas vs Sting
#5: The Fugees vs Enya
#4: Dilated Peoples vs William Bell
#3: Wu Tang Clan vs The Beatles
#2: M.O.P vs Foreigner
#1: Eminem vs The Zombies

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>