MC Eiht „Death Threatz” [Kalendarium: 09.04.1996]

1MC Eiht, właściwie Aaron Tyler, urodził się w Compton w Kalifornii. Rapowaniem zajął się przypadkowo w przerwach między kradzieżami, a sprzedażą narkotyków. Jako członek gangu przeżył wiele chwil niepewności, które stały się później inspiracją ociekających przemocą i seksem tekstów. W 1989 r. wraz z kilkoma kolegami (The Chill Mc, DJ Mike, Unknown DJ, DJ Slip) założył gangstarapową grupę Compton’s Most Wanted. Po wydaniu trzech krążków z zespołem, skupił się jednak na działalności solowej.

Po dobrze przyjętym debiucie „We Come Strapped” (Złota płyta) 9 kwietnia 1996 roku nakładem Epic Street ukazał się drugi krążek rapera zatytułowany „Death Threatz„. Płyta dotarła do 16 miejsca billboard 200 i 3 na Top R&B/Hip-Hop Albums.

„Produkcją albumu zajęli się ówcześnie niezbyt znani szerokiej publiczności bitmakerzy – DJ Slip, Prodeje i Blackjack. „Death Threatz”  to płyta dość specyficzna – od razu czuć, że to zachodnie wybrzeże, ale nieco inne. Przede wszystkim sample zastąpiono tu brzmieniami z keyboardów – pojawiają się one w większości utworów i tworzą naprawdę niepowtarzalny klimat – tego nigdzie wcześniej nie było (poza CMW).

Jeśli chodzi o rymy, to trzeba powiedzieć jedno – MC Eiht nie pierdoli się w tańcu. Koleś nawija wciąż o tym, jak ciężkie i niebezpieczne jest życie gangstera – sprzedawcy cracku. Wiecie, glock za paskiem, jak ktoś przyszura to robimy mu drive-by. Zaryzykuję stwierdzenie, że na tym albumie jest chyba najwięcej tekstów o zabijaniu w całej historii rapu. (…) Poza tym oczywiście Eiht gada o swoich ziomach, o poszanowaniu dzielnicy (król lokalnego patriotyzmu), o tym jak go mama wypierdoliła z domu i jak sobie trzeba radzić dorastając w takim piekle jak Compton.” – (czytaj całą recenzję „Death Threatz”)

Tracklista:
01. Def Wish IV (Tap That Azz)
02. Ain’t Nuthin 2 It
03. Killin Nigguz (featuring N.O.T.R.)
04. Run 4 Your Life
05. Endoness
06. Thuggin It Up
07. Love 4 Tha Hood (featuring Tha Foe)
08. Fuc ‚Em All
09. Late Nite Hype Part 2
10. Set Trippin (featuring Boom Bam of N.O.T.R)
11. Collect My Stripez (featuring Young Prod)
12. Fuc Your Hood
13. You Can’t See Me(featuring Tha Chill of N.O.T.R)
14. Drugs & Killin
15. Killin Season

2 myśli nt. „MC Eiht „Death Threatz” [Kalendarium: 09.04.1996]

  1. Thank you for sharing excellent information. Your website is so cool. I am impressed by the details that you have on this website. It reveals how nicely you understand this subject. Bookmarked this website page, will come back for extra articles.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>