M.O.P vs Foreigner – [Sample, covery, bangery #2]

1vs1Na pewno nie raz zdarzyło się Wam, gdy usłyszeliście jakiś nowy singiel, pomyśleć „hmmm, jakbym to już gdzieś słyszał”. Niektórzy twierdzą, że praktycznie wszystko na tym świecie zostało już zagrane. Nie nam to oceniać, ale faktycznie coś jest na rzeczy. Czerpanie z gotowych utworów oraz nagrywanie ich nowych wersji, stało się powszechne i nikt się z tym nie kryje. Sample, covery, bangery: 1 vs. 1 – to cykl, w którym zestawiamy kawałki hip-hopwe w dużym stopniu oparte na kompozycjach innych artystów, z ich pierwowzorami. Oto starcie numer 2.

Rok 2000 to cel naszej dzisiejszej podróży. Co się wtedy stało? A no nakładem Loud Records ukazał się czwarty, długogrający album grupy M.O.P zatytułowany „Warriorz”. Płyta zyskała ogromną popularność, trafiając na 25 miejsce Billboard 200 chart, a Lil’ Fame i Billy Danze potwierdzili, że tworzą jeden z najlepszych duetów na scenie.

Niewątpliwie na sukces płyty wpłyną dobór singli. Promocję płyty rozpoczął singiel „Ante Up”, ale nas interesuje to co działo się potem. Drugim klipem promującym krążek graczy z Nowego Jorku był bowiem kawałek „Cold As Ice”, wyprodukowany przez Fizzy Womacka, czyli samego Lil’ Fame’a.

Wspomniane nagranie oparte zostało na samplu z kawałka „Cold as Ice” brytyjsko-amerykańskiego rock bandu Foreigner, znanego przede wszystkim z mega hitu „I Want to Know What Love Is”. „Cold as Ice” nagrane zostało w 1977 roku i było singlem promującym debiutancki album grupy, zatytułowany po prostu „Foreigner”. Piosenka osiągnęła 6 miejsce na Billboard Hot 100. Autorami „Cold as Ice” są Lou Gramm i Mick Jones. Produkcją zajęli się Gary Lyons i John Sinclair.

Posłuchajcie obu wersji i oceńcie która lepsza:

M.O.P „Cold as Ice”:

Foreigner „Cold as Ice”:

Foreigner_-_Cold_As_Ice_b-w_I_Need_You_(1977)e0943b75cb347ccdc36e6cc784477840
Zobacz też: Eminem vs The Zombies [Sample, covery, bangery #1]

6 myśli nt. „M.O.P vs Foreigner – [Sample, covery, bangery #2]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>