Klipy w klipie, czyli Buka i Rahim w nowatorskiej produkcji

1To prawdopodobnie pierwsza tego typu produkcja w Polsce. W jednym obrazku przenika się kilka zupełnie różnych od siebie teledysków. Mowa o „Cyferblatów wichurze”, najnowszym wideo Buki z gościnnym udziałem Rahima.

 23 listopada wydawnictwo MaxFloRec zaprezentowało najnowsze wideo gdańskiego rapera. Odpowiada za nie Aleksander Kozłowski z grupy Przedmarańcza. „Cyferblatów wichura” to realizacja pomysłu, jaki zrodził się w jego głowie już kilka lat temu, wtedy jeszcze w kontekście samego Rahima. Koncepcja ożyła dzięki Buce. Jak twierdzi sam Kozłowski, klimat produkcji tworzy właśnie zamiana miejsc w teledyskach obu artystów. 

Na ile to nowatorskie zadanie okazało się być zadaniem trudnym? Na to pytanie najlepiej odpowiedzieć może jedynie twórca filmu. Kozłowski wspomina: – Lokacji z „Róży Wiatrów” nikt jeszcze nie wyburzył, a „podrabianie” samego siebie to całkiem zabawne zajęcie. Problem pojawił się przy teledysku „Darkside”. Kopalnia, w której powstawał jest w tej chwili niedostępna. Musieliśmy komputerowo dodać Bukę do teł bezczelnie wyciągniętych z klipu. Pierwsza robocza wersja, którą wypuściłem, zawierała jeszcze „Darkside’owego” Rahima siedzącego nieruchomo za Buką. Osobnym tematem była „Pierwsza Miłość”. To nie mój film, więc musiałem się zmierzyć ze stylem innego producenta. Było to o tyle trudne, że mówimy o naprawdę dobrym i kultowym klipie. Efekt jego zmagań z różnymi, w tym nie swoimi obrazkami przedstawiamy poniżej.

Opinie na kanale MaxFloRecTV wskazują na dobre przyjęcie wizualizacji. „Dawno nie było w polskim hip-hopie tak dobrego teledysku”, „Ten teledysk, ta muzyka! Definicja dzieła sztuki w XXI wieku?!”, „Gwałcę przycisk replay” czy „(…) Nie wpadłbym, że tak on będzie wykonany. (…) Warto było czekać” – to tylko jedne z wielu komentarzy. Wśród nich znalazło się również miejsce na konstruktywną krytykę: „Nagranie nie w moim stylu, ale uważam, że jest wspaniale zrobione i super oprawione” – pisze pani Wiesia. Te opinie komentuje sam przedstawiciel grupy Przedmarańcza: – Cieszy mnie bardzo dobry odbiór tego teledysku. Dla nas to rzeczywiście miła podróż w czasie. Na chwilę mogliśmy wrócić do tych małych światów, które tworzyliśmy razem.

Niestety Kozłowski nie uchyla rąbka tajemnicy odnośnie do metody powstania klipu: – Bardzo spodobała mi się reakcja Rahima na wygląd planu teledysku „Toast”. Powiedział: „To Wy to TAK zrobiliście?!”. Dlatego ustaliliśmy, że nikt nigdy nie może się dowiedzieć,
jak powstał ten klip
(uśmiech).

Dowiedzieć można się za to, jakie utwory poza „Cyferblatów wichurą” składają się na album pt. WSPANIAŁY WIDOK NA NIC INTERESUJĄCEGO. Płyta wciąż dostępna jest w sklepach i na sklep.maxflo.pl (kliknij, aby przejść: sklep.maxflo.pl).

Najnowsze wideo Buki jest już 6. z rzędu obrazkiem promującym krążek i… Prawdopodobnie ostatnim. Czy okaże się równie popularnym, co – mający blisko 3,5 mln odsłon – klip do numeru „Zamknij oczy” albo – liczące ponad 3,3 mln wyświetleń – „Orchidee”? O tym – jak w przypadku wszystkich klipów na MaxFloRecTV – nie zadecydują żadne aukcje, ale Wy, drodzy odbiorcy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>