„Kingdom Come”, czyli Jay-Z reaktywacja

1Nigdy nie mów nigdy… Każdy, kto uronił łezkę podczas słuchania „Black Album” i nieśmiało pytał „why Jay, why?”, powinien to powiedzenie zapamiętać na całe życie. Biznesmen jakim jest Jay-Z, koleś nieustannie goszczący w czołówce najlepiej zarabiających raperów wg magazynu Forbes i wreszcie, co tu dużo mówić, jeden z najlepszych raperów ever, nie porzuci od tak, tego co kocha i tego co przynoś mu grube miliony i splendor.

Tym samym, po trzech latach emerytowania, dokładnie 21 listopada 2006 roku, Shawn Carter robi wielki comeback i wydaje swój dziewiąty solowy album zatytułowany „Kingdom Come”.

Album zawiera 14 utworów wyprodukowanych przez takich beatmakerów jak Just Blaze, The Neptunes, Dr. Dre, Kanye West, Swizz Beatz, DJ Khalil, B-Money, Mark Batson, Syience, Ne-Yo.

Jak łatwo było przewidzieć, album stał się komercyjnym hitem. W samym tylko Stanach Zjednoczonych krążek został sprzedany w nakładzie 680 000 kopii w pierwszym tygodniu, a w sumie rozszedł się w ilości ponad dwóch i pół miliona egzemplarzy. Płyta trafiła oczywiście na 1 miejsce U.S. Billboard 200. “Kingdom Come” został nominowany do Grammy Awards w kategorii Best Rap Album.

Pierwszym singlem promującym płytę był kawałek „Show Me What You Got”, potem ukazały się jeszcze „Lost One”, „30 Something” i „Hollywood”. Ciekawostką był też kawałek zamykający album pt. „Beach Chair” nagrany z wokalista Coldplay – Chrisem Martinem.

Tracklista:
01. The Prelude (prod. B-Money)
02. Oh My God (prod. Just Blaze)
03. Kingdom Come (prod. Just Blaze)
04. Show Me What You Got (prod. Just Blaze)
05. Lost One (featuring Chrisette Michele) (prod. Dr. Dre, Mark Batson)
06. Do U Wanna Ride (featuring John Legend) (prod. Kanye West)
07. 30 Something (prod. Dr. Dre)
08. I Made It (prod. DJ Khalil)
09. Anything (featuring Usher & Pharrell) (prod. The Neptunes)
10. Hollywood (featuring Beyoncé) (prod. Syience, Ne-Yo)
11. Trouble (prod. Dr. Dre, Mark Batson)
12. Dig a Hole (featuring Sterling Simms) (prod. Swizz Beatz)
13. Minority Report (featuring Ne-Yo) (prod. Dr. Dre)
14. Beach Chair. (featuring Chris Martin) (prod. Chris Martin)

tumblr_mduekvzoeP1qzbwkjo1_1280

11 myśli nt. „„Kingdom Come”, czyli Jay-Z reaktywacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>