Hybryd – O.S.T.R.a Polskim Singlem Roku 2015

ostrKolejna kategoria Plebiscytu WuDoo i Hip-Hop.pl rozwiązana. Zdecydowaliście jednogłośnie, że Polskim Rap Singlem Roku 2015 został utwór „Hybryd” nagrany przez O.S.T.R.a do bitu Killing Skills z albumu „Podróż zwana życiem”, który ukazał się tradycyjnie w lutym nakładem Asfalt Records, debiutując na 1 miejscu OLIS, i goszcząc w zestawieniu do tej pory przez 38 tygodni.

Podobnie jak na listach sprzedaży Ostry (Artysta Dekady WuDoo i Hip-Hop.pl) znakomicie czuje się też w naszym plebiscycie. W latach 2004-2015 nominowany był w sumie 40 razy. Jeśli chodzi o single to jest to jego trzecie zwycięstwo. Ale pierwsze solo. Wcześniej triumfował w 2011 r. (SLU, OSTR, Jeru the Damaja „Oddałbym”) oraz w 2012 r. (Tabasko „Wychowani w Polsce”). A jeżeli słyszeliście „We krwi (Since I Saw You)” czyli najnowszy utwór Adama z płyty „Życie po śmierci”, to pewnie spodziewacie się nominacji i w przyszłym roku…

„Hybryd” zdominował zestawienie, zdobywając dwa razy więcej głosów niż drugi singiel „Wyjebane (Tak Mocno)” Kękę. Raper z Radomia w tej kategorii był na podium (3 miejsce) już w zeszłym roku za kawałek „Pozostając Sobą”.

Najlepszą trójką AD 2015 uzupełnia Gural z kawałkiem „Apartament”.

Słabo poradził sobie Quebonafide, który dostając aż trzy nominacje, zajął ostatnie trzy miejsca zestawienia. Dziwi też dopiero siódme miejsce Małpy, który w tej chwili jest na ustach wszystkich za sprawą pierwszej od 7 lat płyty „Mówi”. O tym krążku na pewno nie zapomnimy w przyszłorocznych podsumowaniach. Może będzie lepiej.

Oto pełne zestawienie:
1. O.S.T.R. – Hybryd
2. Kękę – Wyjebane (Tak Mocno)
3. DonGURALesko – Apartament
4. Zeus – Będziemy Dziećmi
5. Tau – Pinokyo
6. Taco Hemingway – Sześć Zer
7. Małpa – Naiwniak
8. BonSoul – Lepiej Nie Pytać
9. Guzior – Clint Eastwood
10. Rasmentalism – Wyjdziesz na dwór? feat. Quebonafide
11. VNM x KęKę x Sokół x Quebonafide – Brać życie za mordę
12. Quebonafide – Oh My Buddha

Przed nami nowa kategoria: Amerykański Rap Singiel Roku 2015. Jak zawsze ciężko jest nominować w tej kategorii ponieważ znakomitych utworów jest tak dużo, że musielibyśmy robić kilka sond. Dlatego też skupiliśmy się na tzw. singlach oficjalnych, tych do których nakręcono teledysk. Dwanaście nominowanych singli zostało wybranych przez przedstawicieli redakcji WuDoo i Hip-Hop.pl, zwycięzcę wybierzecie Wy.

*Zobacz wyniki plebiscytu z poprzednich lat

2 myśli nt. „Hybryd – O.S.T.R.a Polskim Singlem Roku 2015

  1. „Hybryd” zdominował zestawienie, zdobywając dwa razy więcej głosów niż drugi singiel „Wyjebane (Tak Mocno)” Kękę. Raper z Radomia w tej kategorii był na podium (3 miejsce) już w zeszłym roku za kawałek „Pozostając Sobą”.

  2. I like this post. It look useful about this blog is unbelievably positive I visit this blog first time and motivate by this well done work. Mind blowing post keeps up rearrangement such great data. What’s more, it is more helpful to everyone. You can utilize this custom essay writing service administration for any sort of scholastic written work. You can move your written work papers with quality from . Thanks lot for sharing here.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>