Hip-Hop wraca do TVP2, trzy koncerty w ramach cyklu Made in Polska

1Już od ponad roku, w każdy sobotni wieczór, telewizyjna Dwójka w swoim nowym muzycznym paśmie prezentuje najciekawsze, niezmiennie charakteryzujące się wysokim poziomem wydarzenia dotyczące muzycznej sceny zarówno w kraju, jak i za granicą. Celem TVP2 jest z jednej strony przybliżanie, ale z drugiej również przypominanie artystów tworzących rzeczy definiujące jakość, charakter oraz istotny wkład w kulturę rozrywkową.

Antena nie ogranicza się też do jedynie rejestracji występów poszczególnych gwiazd. Sama je również inicjuje i organizuje, jak w przypadku cyklu „Made in Polska”, będącego wyjątkową okazją do przedstawienia swoim widzom najważniejszych formacji rockowych, alternatywnych czy hip-hopowych w naszym kraju. I właśnie hip-hop, do tej pory przypisany głównie komercyjnym stacjom muzycznym, znalazł swoje miejsce zarówno na scenie, jak i ekranie telewizyjnej Dwójki. W ostatni weekend listopada i przez kolejne dwa grudnia w TVP2 pojawią się takie rodzime ikony gatunku, jak Grubson & Live Band, O.S.T.R. oraz Łona i Webber. Znakomite bity, wyrafinowane teksty, prawdziwe osobowości na scenie! Tych koncertów po prostu nie można przegapić!

Grubson & Live Band
Sobota, 30 listopada, godz. 00.20 – TVP2

Grubson, który rozpoczął przygodę z hip-hopem na początku lat 90, zyskał status i uznanie w zasadzie bez żadnego lansowania w dużych mediach. W Ostródzie wystąpi po raz pierwszy. Wykonawca okazał się prawdziwym fenomenem na polskiej scenie muzycznej. Jego charakterystyczny styl, na pograniczu hip-hopu i reggae oraz pozytywne teksty spotykają się ze świetnym przyjęciem. W maju 2012 ukazał się jego najnowszy album pod tytułem „Gruby brzuch” wyprodukowany z DJ BRK, który tylko potwierdza tą popularność, z marszu okazując się najlepiej sprzedającą polska płytą.

O.S.T.R.
Sobota, 7 grudnia, godz. 00.30 – TVP2

O.S.T.R jest najczęściej koncertującym wykonawcą hiphopowym w Polsce. Muzyk, raper, producent, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, laureat kilku renomowanych konkursów skrzypcowych. Jego pierwszą płytą była realizacja zatytułowana „Masz to jak w banku”, która w 2001 roku została okrzyknięta odkryciem. Jednak dopiero wydany w 2007 roku album „HollyŁódź” otrzymał status „Złotej Płyty”. Jeden z najlepszych freestyle’owców w Polsce otrzymał między innymi nominację do „Fryderyka 2002” w kategorii „Album Roku – Hip-Hop” za płytę „Tabasko”. W 2006 roku O.S.T.R otrzymał przyznawaną po praz pierwszy przez Polskie Radio nagrodę BIS (tzw. „Biser”) w kategorii „Najlepsza energia na koncercie”. Z kolei album „7” stał się zwycięzcą internetowego plebiscytu portalu WWW.hip-hop.pl i audycji WuDoo w kategorii „Polska płyta hiphopowa roku 2006”.

Łona i Webber
Sobota, 14 grudnia, godz. 00:35 – TVP2

Szczeciński duet. Dystans do problemów dnia codziennego oraz inteligentne obserwacje niezmiennie okraszone dużym poczuciem humoru Łony, czyli Adama Zielińskiego, połączone z doskonałymi bitami Webbera (Andrzeja Mikosza) zaważyła na sukcesie ich debiutanckiego albumu „Koniec żartów”. Od początku 2003 roku Łona i Webber rozpoczęli prace nad nowym, długo już oczekiwanym albumem „Nic dziwnego”, który ukazał się w kwietniu 2004 i został wybrany w plebiscycie czytelników portalu www.rapgra.com polską produkcją roku. Pod koniec 2006 roku Łona z Webberem przystąpili do ostatecznych prac nad albumem „Absurd i Nonsens” będącym trzecią płytą w dorobku obu artystów. W 2011 roku wydali nową płytę „Cztery i Pół”, która okazała się dużym dla nich sukcesem. W tym samym roku Zieliński został sklasyfikowany na 16. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów wg magazynu Machina. Także w 2011 roku wraz z Webberem powołał wytwórnię muzyczną pod nazwą Dobrzewiesz Nagrania.
Łona jest ze względu na swoje teksty uważany jest za przedstawiciela tzw. rapu „inteligenckiego”.


Made in Polska to telewizyjny cykl koncertów live, przygotowany przez TVP i Narodowy Instytut Audiowizualny, w którym można zobaczyć najlepszych polskich wykonawców w wyjątkowym repertuarze, niezwykłej oprawie wizualnej i jakości HD. Made in Polska prezentuje muzykę rozrywkową, jednak znajdującą się poza mainstreamowym popem. Stawia na artystów poruszających się po różnych gatunkach muzycznych: hip-hop, rock, reggae, prezentujących ciekawe kompozycje i niebanalne teksty.

www.facebook.com/Made.in.Polska.tvp
www.youtube.com/user/MadeinPolskaTVP

3 myśli nt. „Hip-Hop wraca do TVP2, trzy koncerty w ramach cyklu Made in Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>