Girls vs. Boys | Wdowa/ Małpa/ Rafa/ Sitek | 23.11 Olsztyn

1 (Medium)CROPP oraz Agencja CRANE zapraszają na wyjątkowe wydarzenie artystyczne, do klubu Andergrant. Swoje koncerty zagrają: Małpa, Wdowa, Ryfa oraz Sitek. Całość wydarzenia dopełni znakomity pokaz malowania na żywo, w wykonaniu czołowych postaci polskiego street artu.

MAŁPA
Małpa, właściwie Łukasz Małkiewicz (ur. 1985 w Toruniu – polski raper. Członek formacji Proximite, której był współzałożycielem. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Małkiewicz współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Diox, Donatan, Małolat, Parias, Pezet, PTP, Pyskaty, The Returners, W.E.N.A. oraz WhiteHouse. Debiutancki album solowy Małpy zatytułowany Kilka numerów o czymś ukazał się 27 listopada 2009 roku. Materiał został wydany samodzielnie przez rapera. Po sprzedaniu tysiąca egzemplarzy przez Małpę, płyta trafiła do sprzedaży w dystrybucji wytwórni muzycznej Asfalt Records. Nagrania spotykały się z pozytywnym odbiorem ze strony zarówno krytyków muzycznych jak i publiczności. Według dystrybutora debiutu, w niespełna trzy lata później wydawnictwo uzyskało status złotej płyty.

WdoWA
Wdowa właściwie Małgorzata Jaworska (ur. 13 października 1985 w Warszawie) – polska raperka. Wykonywany przez nią rap cechuje klimat braggadocio. W 2003 prowadząca program „W-Raps” (Women-Raps) na antenie internetowej telewizji TV Fly, całkowicie poświęcony kobietom, które tworzą muzykę rap, soul i r’n’b, freestyle, beatbox a także grafitii. Była pierwszą polską artystką rapową debiutującą solowym, oficjalnym wydawnictwem (Braggacadabra, 2005, Fonografika). W 2007 roku dołączyła do grupy Szybki Szmal. Pod koniec 2009 roku dołączyła do ekipy Alkopoligamii. Nakładem tej wytwórni w 2010 roku została wydana jej druga, solowa płyta zatytułowana Superextra.

SITEK x BUSZU
Sitek właściwie Adrian Kryński rocznik 90. Młody, uzdolniony raper reprezentujący wrocławską scenę. Początki jego kariery sięgają roku 2003, kiedy wraz z POTERĄ stworzyli skład TWL i nagrali płytę pt. „TERROR W LIRYCE”. Lata 2005 – 2007 to praca nad mixtape’m „JA KRADNĘ BITY”. Niestety produkcja ta nigdy nie ujrzała światła dziennego. Lato 2009 to gościnny udział w pierwszym singlu EP „DEMO” BUSZA pt. „CZYJA JEST GRA”. Gdzie udowodnił, że jest jednym z najbardziej utalentowanych, młodych MC w kraju. Po bardzo dobrym przyjęciu przez słuchaczy i zebraniu wielu pozytywnych opinii obecnie pracuje nad płytą solową.

RYFA
Mając jedynie 23 lata, ma już przeszło 16-letni, hip-hopowy staż. Jest MC i tancerką, a przy okazji swój talent wykorzystuje, ucząc sztuki tańca młodych zajawkowiczów. Jak sama twierdzi, wychowała ją muzyka. Ale czy mogło być inaczej, skoro Ryfa jest córką ludzi w muzyce zakochanych? Pierwsza kaseta, w której się zakochała, na jednej stronie miała nagrane De La Soul, na drugiej zaś „Mamma Said” LL CoolJ’a. Od tamtej pory Ryfa prowadzi szeroko pojęte życie w beat’cie na 4/4. Pierwszy tekst napisała mając osiem lat, zanim jednak nagrała pierwszy kawałek, długo nawijała w pokoju. Potem przyszedł czas na pierwsze nagrywki z kolektywami – jako MSN z Koselem i CBR’em, a także w projekcie Dzieci Ulicy. Wiele z tego do dziś nie zostało, ale doświadczenie było bezcenne. Przez cały ten czas Ryfa oddawała się też drugiej swojej pasji – tańcowi. Po 16 latach nie sposób wyliczyć wszystkich jej dokonań na tym polu. Jako MC ostatnio hostuje takim tanecznym aktom, jak JusteDebout, FunkinStylez czy Urban Dance Meeting.

MALOWNIE NA ŻYWO – STREET ART

KRIK
Krik od około 15 lat jest zaangażowany w upiększanie trójmiasta, mnożenie obrazów i domykanie widoków. jak sam mówi: „początki były ciężkie, ciekawe i przyczyn było wiele. w sumie nic się nie zmieniło. ciągle jest ciężko i ciekawie. kiedyśopowiem Ci przy piwku” (może go spotkacie podczas werniksa). chłopak prosty i szczery, sam nie wie skąd się wziął i skąd się nadal bierze jego styl. mocno osadzony w środowisko graffiti z jednak sceptycznym podejściem do jego głównych nurtów. nie szuka inspiracji i nie ma swoich mistrzów („podobają mi się stare rzeczy z warszawy i gdańska”). Postać barwna, prześmiewcza i szalona choć rysunki ponuraków i przeważnie powstają w czarno bieli. „ale to chyba nieistotne bo przecież to tak fajnie się napić i powygłupiać.”

VERA KING
Pochodząca i żyjąca w Gdańsku studentka III roku grafiki. Głównymi obszarami jej działań są: grafika oraz mural, w których stara się łączyć projektowanie z ilustracją.

Przedsprzedaż biletów – 30 PLN | Wstęp w dniu koncertu – 35 PLN

Klub Nowy ANDERGRANT (ul. Kołobrzeska 32)
Pub SARMATA (ul. Skłodowskiej 28)
Sklep muzyczny ROCKFAN (dom handlowy INKA)
SkateShop REMEDIUM (ul. Kołłątaja 2)
oraz http://www.andergrant.com/bilety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>