Gang Starr „Daily Operation” [Kalendarium: 05.05.1992]

1Choć fonograficzny debiut duetu Guru & Dj Premier z 1989 roku - „No More Mr. Nice Guy” – nie zdobył może szczególnej popularności, to już wtedy było wiadomo, że w rymach Guru i bitach Preemo tkwi ogromny potencjał.

Swoją znakomitą formę udowodnili w 1991 roku drugim albumem – „Step In The Arena„, który pokazał, że „No More…” to była tylko rozgrzewka. Inteligentne, dowcipne i trafne spostrzeżenia Guru, wypowiedziane na tle bitów Premiera już wtedy zdradzającego umiejętności, które później pozwoliły mu zyskać nieoficjalny tytuł najlepszego beatmakera na wschodzie USA (a według wielu osób w ogóle najlepszego w całym tym biznesie). Rok po tym albumie, 5 maja 1992 roku, duet atakuje ponownie, wydając płytę „Daily Operation”.

„Rok 1992, zero jazdy pieniążkowo – wieśniackiej w rapgrze, większość numerów tkwi jeszcze w konwencji old schoolowej. A Preemo i Guru atakują z dawką niesamowitych, dynamicznych, mocnych i konkretnych traków, które sprawią, że Hip-Hop zacznie się zmieniać. I nigdy nie będzie już taki sam. „Daily Operation” miało na rap nie mniejszy wpływ, niż wydane rok później „Enter The Wu-Tang”.” – pisze nasz recenzent.

Choć „Daily Operation” poczatkowo otrzymał  tylko 3.5 mikrofonu w The Source, w 1998 roku krążek został wybrany przez ten magazyn do setki najlepszych hip-hopowych albumów w historii. Płyta wspięła się na 65 miejsce Billboard 200 oraz 14 Top R&B/Hip Hop Albums.

Tracklista:
01. „Daily Operation (Intro)”
02. „The Place where We Dwell”
03. „Flip the Script”
04. „Ex Girl to Next Girl”
05. „Soliloquy of Chaos”
06. „I’m the Man” (featuring Lil’ Dap & Jeru the Damaja)
07. „’92 Interlude”
08. „Take it Personal”
09. „2 Deep”
10. „24-7/365″
11. „No Shame in My Game”
12. „Conspiracy”
13. „The Illest Brother”
14. „Hardcore Composer”
15. „B.Y.S.”
16. „Much Too Much (Mack a Mil)”
17. „Take Two and Pass”
18. „Stay Tuned”

2 myśli nt. „Gang Starr „Daily Operation” [Kalendarium: 05.05.1992]

  1. It is vital in these days to have a social media presence. Many businesses overlook this necessity for future growth. It may be more important than putting in more funding. Pricing properly is key, of course. But investing more is not always the best option. Sometimes it’s better to cut unnecessary costs.
    ==============

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>