Dilated Peoples vs William Bell & Mobb Deep – [Sample, covery, bangery #4]

1vs1Przed nami starcie numer 4 w cyklu „Sample, covery, bangery: 1 vs. 1″,  w którym zestawiamy kawałki hip-hopwe w dużym stopniu oparte na kompozycjach innych artystów, z ich pierwowzorami.

W 2001 roku ukazał się „Expansion Team”, drugi studyjny album reprezentantów zachodniego wybrzeża, grupy Dilated Peoples. „Expansion Team” uważany jest za najlepszy album w dorobku tria: Evidence, DJ Babu, Raaka Iriscience. Swoją popularność zawdzięcza pierwszemu singlowi „Worst Comes to Worst”. I to właśnie na tym kawału się zatrzymamy. Za bit do „Worst Comes to Worst” odpowiedzialny jest The Alchemist, a gościnnie w nagraniu udział wziął Guru.

Nagranie to oparte jest na samplu z utworu Williama Bella z 1968 roku zatytułowanego „I Forgot to Be Your Lover”. William Bell to amerykański artysta soulowy, kompozytor i jeden z twórców Stax-Volt Sound. Za przeróbkę jego piosenki zabierali się także m. in. George Faith (1977) i Billy Idol (1986). W 2001 roku sampla z utworu użył P. King, tworząc podkład dla Ludacrisa i kawałka „Growing Pains” (ft. Fate Wilson & Keon Bryce) z płyty „Word of Mouf”, a rok później wykorzystał go piosenkarz r’n'b Jaheim w „Put That Woman First” z płyty „Still Ghetto”.

Kawałek „Worst Comes to Worst” nie byłby tym czym się stał, gdyby nie jeszcze jeden szczegół. Chodzi o cut „when worse comes to worse and my peoples come first”. Ten skreczowany głos należny do Havoca, a cytat pochodzi z kawałka „Survival of the Fittest” Mobb Deep z płyty „The Infamous”.

Dilated Peoples „Worst Comes to Worst”:

William Bell „I Forgot to Be Your Lover”:

Mobb Deep „Survival of the Fittest”:

tumblr_m9rajaMLbs1ro1c3fo1_500

Zobacz też:
#1 Eminem vs The Zombies [Sample, covery, bangery]
#2 M.O.P vs Foreigner [Sample, covery, bangery]
#3 Wu Tang Clan vs The Beatles [Sample, covery, bangery]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>