De2s „La vie est un featuring / Życie jest featuring’iem”

1De2s to francuski raper, który w swojej dotychczasowej karierze uczestniczył w ponad 20 projektach we Francji oraz w Europie. W 2010 roku wydał swoją pierwszą solową epkę „Juste un artiste” oraz mix-tape „Dans ton poste”.

Nowa płyta De2s jest wynikiem prawdziwej inspiracji polskim hip-hop’em, który De2s odkrył podczas jednej z podróży do Polski w 2010 roku. Jest to pierwsza tego typu kolaboracja francusko-polska, na której jeden francuski MC nagrywa z tak silną polską ekipą, zarówno pod względem MC, których będzie można na niej usłyszeć jak i licznych polskich producentów. Na płytę zaproszono także kilku gości z innych państw, których De2s poznał podczas swoich koncertów lub z którymi współpracuje od dłuższego czasu.
W koncepcji płyty francusko-polskiej, część materiału na project nagrywana była w Polsce a druga część we Francji. Wszystkie klipy które promują płytę, zostały zrealizowane m. in. w Poznaniu, Warszawie, Gdańsku, Gnieżnie, Białymstoku i Paryżu.

De2s pragnie żeby ten materiał dotarł do jego polskich fanów a także do tych, którzy kochają hip-hop i nie ważne czy ktoś rapuje po francusku, polsku czy angielsku. Ważne jest to, że hip-hop to kultura która łączy ludzi a na płycie takich dobrych połączeń jest naprawdę dużo, 17 utworów na płycie jest odzwierciedleniem życia rapera, nieustającym featuring’iem w którym spotyka ludzi z różnych stron świata i z którymi czuje muzyczny feeling.

Na krążku gościnnie będzie można usłyszeć 17 MC: z Polski (Peja, Hukos, Mor WA, Kubiszew, Brahu, Czaper, Collegium Elemente, Lasio Companija), z Francji (2K2O, Daron), ze Szkocji (Sean Reid), z Włoch (Clasher Gree) i z USA (Chazzy). Oprawą muzyczną zajęli się liczni producenci oraz Dj w tym aż 4 z Polski: Dj Soina, Dj O2ld, Dolun, GregMilionyDecybeli oraz 4 z Francji: Slick 64, DJ Boycut, DJ Olt, DJ Fatcut. O końcowe brzmienie płyty zadbał Zbylu z NAD Studio w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>