Compton – Dr. Dre Zagraniczną Rap Płytą Roku 2015

dreKolejna część plebiscytu WuDoo i Hip-Hop.pl za nami. Zdecydowaliście, że tytuł Zagranicznej Rap Płyty Roku 2015 trafił – co zaskoczeniem nie jest – do Dr. Dre za album „Compton„. Drugie miejsce trafiło do Compton, a trzecie… też do Compton! Ale po kolei.

Compton” to trzeci i wg zapowiedzi ostatni studyjny album Dre. Krążek swoją premierę miał na początku sierpnia i powstał w związku z premierą filmu biograficznego o N.W.A – Straight Outta Compton. Pochlebne recenzje i debiut na 2. miejscu US Billboard 200 z wynikiem 295,000 sprzedanych egzemplarzy w pierwszym tygodniu, świadczą o tym, że nie tylko w u nas został doceniony.

Napisaliśmy, że drugie miejsce też pozostało w Compton. Dlaczego? A dlatego, że przypadło ono jednemu z najbardziej popularnych i jednocześnie najbardziej propsowanych obecnie raperów na świecie – Kendrickowi Lamarowi za album „To Pimp A Butterfly”. Lamar po raz drugi musi się zadowolić „srebrem”. W 2012 roku jego „Good Kid, m.A.A.d City” też było na drugim, przegrywając jedynie z „Life Is Good” Nasa.

Zachodnie wybrzeże miało się w 2015 roku bardzo dobrze. Dowodem na to jest nasze trzecie miejsce, czyli płyta „The Documentary 2″ reprezentanta, a jakże – Compton, Game’a. Jest to piąte podium w tej kategorii rapera z L.A. Przypomnijmy, że w 2005 roku wygrał albumem „The Documentary„, trzy lata później w 2008 roku z „L.A.X.„, a w 2011 z „The Red Album„. Listę uzupełnia drugie miejsce za „Doctor’s Advocate” w 2006.

Poniżej pełne zestawienie:
1. Dr. Dre – Compton
2. Kendrick Lamar – To Pimp A Butterfly
3. The Game – The Documentary 2
4. Drake – If You’re Reading This It’s Too Late
5. Pusha T – King Push
6. A$AP Rocky – At.Long.Last.A$AP (ex aequo)
6. Logic – The Incredible True Story (ex aequo)
8. Rae Sremmurd – SremmLife
9. Meek Mill – Dreams Worth More Than Money
10. Future – DS2 (ex aequo)
10. Lupe Fiasco – Tetsuo & Youth (ex aequo)
12. Vince Staples – Summertime ’06

Przed nami nowa kategoria: Polski Rap Singiel Roku 2015. Jak zawsze ciężko jest nominować w tej kategorii, ponieważ znakomitych utworów jest tak dużo, że musielibyśmy robić kilka sond. Dlatego też skupiliśmy się na tzw. singlach oficjalnych, tych do których nakręcono teledysk.

Dwanaście nominowanych singli zostało wybranych przez przedstawicieli redakcji WuDoo i Hip-Hop.pl, zwycięzcę wybierzecie Wy.

*Zobacz wyniki plebiscytu z poprzednich lat

Jedna myśl nt. „Compton – Dr. Dre Zagraniczną Rap Płytą Roku 2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>