Compton – Dr. Dre Zagraniczną Rap Płytą Roku 2015

dreKolejna część plebiscytu WuDoo i Hip-Hop.pl za nami. Zdecydowaliście, że tytuł Zagranicznej Rap Płyty Roku 2015 trafił – co zaskoczeniem nie jest – do Dr. Dre za album „Compton„. Drugie miejsce trafiło do Compton, a trzecie… też do Compton! Ale po kolei.

Compton” to trzeci i wg zapowiedzi ostatni studyjny album Dre. Krążek swoją premierę miał na początku sierpnia i powstał w związku z premierą filmu biograficznego o N.W.A – Straight Outta Compton. Pochlebne recenzje i debiut na 2. miejscu US Billboard 200 z wynikiem 295,000 sprzedanych egzemplarzy w pierwszym tygodniu, świadczą o tym, że nie tylko w u nas został doceniony.

Napisaliśmy, że drugie miejsce też pozostało w Compton. Dlaczego? A dlatego, że przypadło ono jednemu z najbardziej popularnych i jednocześnie najbardziej propsowanych obecnie raperów na świecie – Kendrickowi Lamarowi za album „To Pimp A Butterfly”. Lamar po raz drugi musi się zadowolić „srebrem”. W 2012 roku jego „Good Kid, m.A.A.d City” też było na drugim, przegrywając jedynie z „Life Is Good” Nasa.

Zachodnie wybrzeże miało się w 2015 roku bardzo dobrze. Dowodem na to jest nasze trzecie miejsce, czyli płyta „The Documentary 2″ reprezentanta, a jakże – Compton, Game’a. Jest to piąte podium w tej kategorii rapera z L.A. Przypomnijmy, że w 2005 roku wygrał albumem „The Documentary„, trzy lata później w 2008 roku z „L.A.X.„, a w 2011 z „The Red Album„. Listę uzupełnia drugie miejsce za „Doctor’s Advocate” w 2006.

Poniżej pełne zestawienie:
1. Dr. Dre – Compton
2. Kendrick Lamar – To Pimp A Butterfly
3. The Game – The Documentary 2
4. Drake – If You’re Reading This It’s Too Late
5. Pusha T – King Push
6. A$AP Rocky – At.Long.Last.A$AP (ex aequo)
6. Logic – The Incredible True Story (ex aequo)
8. Rae Sremmurd – SremmLife
9. Meek Mill – Dreams Worth More Than Money
10. Future – DS2 (ex aequo)
10. Lupe Fiasco – Tetsuo & Youth (ex aequo)
12. Vince Staples – Summertime ’06

Przed nami nowa kategoria: Polski Rap Singiel Roku 2015. Jak zawsze ciężko jest nominować w tej kategorii, ponieważ znakomitych utworów jest tak dużo, że musielibyśmy robić kilka sond. Dlatego też skupiliśmy się na tzw. singlach oficjalnych, tych do których nakręcono teledysk.

Dwanaście nominowanych singli zostało wybranych przez przedstawicieli redakcji WuDoo i Hip-Hop.pl, zwycięzcę wybierzecie Wy.

*Zobacz wyniki plebiscytu z poprzednich lat

11 myśli nt. „Compton – Dr. Dre Zagraniczną Rap Płytą Roku 2015

  1. I always like music singing and dance, that why I search online several things related to my hobbies. This web journal amazing and also I appreciated this post because here I found more information’s. Thanks and I will share this information with my colleagues.
    online essay writer

  2. Students always want to be a great Assignment writer but due to a tough education, they can’t focus on aim. But I think proper guideline and friendly mentor gives them perfect help and then students would find success.

  3. Assignment help is one of the finest websites I have stumbled upon. It is not only well developed, but has good content as well. It could prove to be an inspiration for many students for their assignments. Online Assignment Help is into assignment writing service sector and helps pupils in completing their academic tasks.

  4. This net magazine exquisite and additionally I preferred this post because here I found more facts. College students continually want to be an extremely good task author but because UAE Assignment Writer of a difficult training, they can’t cognizance on aim. We strongly urge you to test our entire website once and we can guarantee you may find this evaluation internet site very useful.

  5. If you are in need for online writing assistance for an intricate thesis topic, then avail our assignment writing service in U.S. and save your time to relax and do your studies properly. Our assignment help online service in USA has earned huge popularity among both domestic and international students. There’s no better place in the USA than MyAssignmenthelp. Contact us now to buy assignments online in the USA Leave your tensions to us and enjoy your free time.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>