Big Pun „Yeeeah Baby!” [Kalendarium 04.04.2000]

17 lutego 2000 roku z powodu ataku serca i trudności w oddychaniu zmarł jeden z najbardziej obiecujących raperów Big Punisher. Big Pun był pierwszym, solowym, latynoskim MC, którego nagrania sprzedały się w platynowym nakładzie. Wydany w roku 1997 pierwszy album „Capital Punishment” zdobył tytuł podwójnie platynowego, debiutując na piątym miejscu listy Billboradu. Był również nominowany do nagrody Grammy w kategorii „Najlepszy Album Rapowy”.

Dwa miesiące po śmierci reprezentanta Nowego Jorku (4 kwietnia 2000 roku) ukazał się drugi album „Yeeeah Baby!”. Płyta zadebiutowała na liście Billboardu na miejscu trzecim, z wynikiem 179 000 sprzedanych kopi w pierwszym tygodniu. Wkrótce potem pokryła się złotem.

Producentem wykonawczym „Yeeeah Baby!” jest Fat Joe, przyjaciel i mentor Puna.

Pierwszy singiel – „It’s So Hard” natychmiast zawładnął falami eteru, pozostając na pierwszych miejscach playlist wielu rozgłośni. Zaraz po nim ukazał się singiel „100%”.

Tracklist:
01. The Creation (Intro)
02. Watch Those
03. Off Wit His Head (featuring Prospect)
04. It’s So Hard (featuring Donell Jones)
05. We Don’t Care (featuring Cuban Link)
06. New York Giants (featuring M.O.P.)
07. My Dick (featuring Tony Sunshine)
08. Leatherface
09. Air Pun (Skit)
10. 100% (featuring Tony Sunshine)
11. Wrong Ones (featuring Sunkiss)
12. Laughing at You (featuring Tony Sunshine)
13. Nigga Shit
14. Ms. Martin (featuring Remy Ma)
15. My Turn
16. You Was Wrong (featuring Fat Joe, Drag-On & Remy Ma)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>