50 Cent „The Massacre” [Kalendarium 03.03.2005]

1Istnieje ponoć coś takiego jak syndrom drugiej płyty, kiedy to po spektakularnym sukcesie pierwszego albumu, artysta musi się zmierzyć z gigantycznymi oczekiwaniami i presją fanów i krytyków. Jak pokazują liczby 50 Cent nie miał chyba z tym problemu. Choć swoją drogą, ciekawe co myśli człowiek, który w debiucie sprzedaje 15 000 000 milionów egzemplarzy płyty. „Get Rich Or Die Tryin’” wprowadziło Fifty’ego do pierwszej ligi, a on swoim drugim albumem utwierdził tylko fanów w tym przekonaniu.

„The Massacre” czyli drugi studyjny album 50 Centa to kolejny strzał w dziesiątkę. Płyta ukazała się 3 marca 2005 roku nakładem Aftermath Entertainment / Interscope Records. Krążek zadebiutował na pierwszym miejscu Billboard 200 i sprzedał się w liczbie 1 140 000 kopi w pierwszym tygodniu. W sumie rozeszło się blisko 5 300 000 egzemplarzy, co przełożyło się na pięciokrotną platyną. „The Massacre” nominowany został do nagrody Grammy Award w kategorii Best Rap Album.

Płytę promowały single „Disco Inferno”, „Candy Shop”, „Just a Lil Bit” i „Outta Control (Remix)”. Gościnnie na albumie pojawili się: Eminem, Tony Yayo, Olivia, Jamie Foxx oraz Game, Tony Yayo, Young Buck i Lloyd Banks.

Tracklista:
1. „Intro”
2. „In My Hood”
3. „This Is 50″
4. „I’m Supposed to Die Tonight”
5. „Piggy Bank”
6. „Gatman and Robbin’” (featuring Eminem)
7. „Candy Shop” (featuring Olivia)
8. „Outta Control”
9. „Get in My Car”
10. „Ski Mask Way”
11. „A Baltimore Love Thing”
12. „Ryder Music”
13. „Disco Inferno”
14. „Just a Lil Bit”
15. „Gunz Come Out”
16. „My Toy Soldier” (featuring Tony Yayo)
17. „Position of Power”
18. „Build You Up” (featuring Jamie Foxx)
19. „God Gave Me Style”
20. „So Amazing” (featuring Olivia)
21. „I Don’t Need ‚Em”
22. „Hate It or Love It (G Unit Remix)” (bonus track) (featuring Game, Tony Yayo, Young Buck and Lloyd Banks)

Jedna myśl nt. „50 Cent „The Massacre” [Kalendarium 03.03.2005]

  1. Greetings from Ohio! I’m bored to death at work so I decided to browse your blog on my iphone during lunch break. I enjoy the knowledge you present here and can’t wait to take a look when I get home. I’m surprised at how fast your blog loaded on my mobile .. I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyways, very good blog!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>